Biatlonci Srbije u Bugarskoj potvrdili odličnu formu

Biatlonci Srbije na Balkan kupu u Bugarskoj su potvrdili odličnu formu, spremni dočekuju zimsku sezonu.

Biatlon reprezentacija Srbije, foto: PressLider

U poznatom bugarskom biatlon centru Belmeken, ovog vikenda održan je treći, finalni Balkan kup u letnjoj varijanti ovog popularnog sporta. U konkurenciji 60 najboljih takmičara iz Bugarske, Grčke i Makedonije, zavidan nivo forme i spremnosti demonstrirali su i reprezentativci Srbije.

Prvog dana takmičenja u sprintu na 10 kilometara ulogu apsolutnog favorita opravdao je jedan od najboljih svetskih biatlonaca, domaći takmičar Vlado Ilijev. Stazu je savladao u vremenu 24:50 minuta. Učestvovalo je 28 takmičara, Edin Hodžić je zauzeo osmo, a Redžeb Hodžić trinaesto mesto.

U istoj disciplini u juniorskoj konkurenciji odličan plasman zabeležio je Dženis Avdić. Zauzeo je drugo mesto u vremenu 28:33, za pobednikom, bugarskim biatloncem Vladimirom Oraskovim imao je zaostatak od 35 sekundi.

Odlične rezultate i plasmane ostvarili su i naši najmlađi učesnici letnjeg biatlona u Belmekenu. Denis Džeković u sprintu na 7,5 kilometara u kategoriji „Omladinci 2“ bio je drugi (26:52). Identičan plasman zabeležila je i Maida Drndić (6 km)  koja je na cilju imala „minus“ od 47 sekundi u odnosu na reprezentativku Bugarske.

Maida Drndić osvojila je treće mesto
Maida Drndić osvojila je treće mesto, foto: PressLider

Drugog dana takmičenja vožena je trka „potera“ (12,5km). Edin Hodžić je bio deseti, a dva mesta nižu poziciju osvojio je Redžeb Hodžić.

U juniorskoj „poteri“, takođe na stazi dugoj 12,5 kilometara Dženis Avdić je kroz cilj prošao kao drugi, dok je u kategoriji „Omladinci 2“ još jedno srebro pripalo našem takmičaru Denisu Džekoviću. Maida Drndić (potera 7,5 km) u kategoriji „Omladinke 1“ osvojila je bronzu.

Vrlo dobri rezultati ostvareni u Bugarskoj ulivaju dodatni optimizam pred početak zimske sezone. To se moglo pročitati i sa usana trenera naše Biatlon reprezentacije Almira Džekovića.

-Prezadovoljni smo rezultatima i plasmanima u Bugarskoj. Preostaje nam finiš priprema za zimsku sezonu, koja je na pragu. Spremno je dočekujemo, verujem da možemo opravdati poverenje i pokazati da smo tokom leta vrlo dobro radili, u potpunosti ispunili plan i program priprema – rekao je za PressLider Džeković.

Izvor: PressLider

Ostavite odgovor

Komentari objavljeni na portalu PressLider nisu stav vlasnika, niti redakcije portala. Molimo Vas da prilikom komentarisanja tekstova ne koristite govor mržnje, pretnje, psovke, kao ni uvrede na verskoj, nacionalnoj, rasnoj ili polnoj osnovi. Zabranjeno je postavljanje reklamnih linkova, kao i pornografskog i politički ekstremnog sadržaja. Redakcija PressLider zadržava pravo da ne objavi komentare neprimerenog sadržaja, kao i one koji sadrže osvrt na nečiji privatan život i ličnost.

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena.