Borac poražen u sudijskoj nadoknadi

Čačak – Dramatičan meč u Čačku između Borca i Partizana završen je pobedom crno belih, pogotkom Zorana Tošića iz slobodnog udarca u sedmom minutu sudijske nadoknade, 1:2.

Bez golova se igralo prvih 45 minuta. Početkom drugog poluvremena Čačani su bili mnogo opafanzivniji i opasniji. Filip Knežević je imao sjajnu priliku sa nekih desetak metara, ali je prečka spasila mrežu gostiju.

Kazna za taj promašaj  usledila je u 59. minutu, kada je Zoran Tošić asistirao za Tavambu koji se oslobodio golmana Bajića i potom došao do gola – 0:1.

Činilo se tada da je Partizan blizu pobede, ali tako nisu mislili Čačani, koji su nastavili sa ofanzivnijom igrom što im se isplatilo u 70. minutu. Jovanović je na desnoj strani obišao Mitrovića, potom centrirao za Mateusa koji je iz neposredne blizine poslao loptu u mrežu – 1:1.

Na ulasku u finiš meča Zoran Tošić, je loše izveo najstrožu kaznu i golman Bajić je odbranio njegov udarac. isti igrač u 97. minutu postavlja konačan rezultat 1:2.