Lučanci sve bliži vrhu tabele, skromno izdanje Čačana i Ivanjičana

Fudbaleri Mladosti, prema očekivanju opravdali su ulogu favorita u duelu sa Bačkom,  osvojili tri boda (1:0), ali su mogli slaviti i ubedljiviju pobedu protiv debitanta u superligaškom društvu. I minimalac je bio dovoljan Lučancima da se približe vrhu tabele.

Strelac gola odluke bio je Bojović u 26. minutu. Do kraja susreta domaćin nije dozvolio iznenađenje, sačuvao je prednost i potvrdio da će u nastavku ozbiljno konkurisati za visok plasman.

U Čačku, na stadionu kraj Morave nikada manje gledalaca (oko 800) nije posmatralo duel komšijskih rivala Borca i Javor Matisa. Bio je to jedan od slabijih derbija u kojem su akteri bili rivali iz  moravičkog okruga. Ivanjičani su do prednosti stigli neočekivano, pogotkom Cvetkovića u 54. minutu, iako je namera igrača gostiju bila da uputi upotrebljiv centaršut pred gol Borca. Lopta je na veliku radost njegovih saigrača završila u mreži. U periodu bolje igre Javor Matisa, Čačani stižu do izjednačenja (1:1) golom Draškovića u 76. minutu.

U Gornjem Milanovcu Partizan je posle pobede u večitom derbiju zabeležio još jedan trijumf (1:0). Crno-beli su se jedini put na utakmici sa Metalcem radovali u 61. minutu kada je mrežu Belića pogodio Brazilac Leonardo.

Izvor: PressLider