Najmlađi atletičari „ČAAK“-a osvojili ŠEST medalja na Sretenjskoj trci

Čačak – U Ušću kod Kraljeva danas je održana osma međunarodna tradicionalna Sretenjska atletska trka. Kao i do sada pored takmičara  iz Srbije nastupili su i takmičari iz Rumunije i BIH. Atletski klub „ČAAK“ je nastupio sa članovima Atletske škole koji su osvojili šest medalja, dok mlađi juniori sutra nastupaju na Državnom prvenstvu u Beogradu.
AK „ČAAK“ u Ušću
Prvu medalju za svoj klub donela je Dunja Mateić u kategoriji 2010/11 godište u trci na 600 metara. Iako je „ulazno“ godište pripalo joj je 3. mesto, u istoj trci Ivana Vojinović je u svom prvom nastupu zauzela 5. mesto.
Dunja Mateić 3. mesto
Posle duže pauze zbog gripa sjajan nastup imala je Đurđa Đokić u trci devojčica 2008/09 godište na 600 metara, zauzevši 1. mesto, dok je u istoj trci Kristina Đurović bila 3.
Đurđa Đokić 1. mesto, Kristina Đurović 3. mesto
U trci dečaka 2008/09 godište na 600 metara Vuk Grujić zauzeo je 2. mesto, dok je u istoj trci Andrej Cvetić zauzeo bio 4.
Vuk Grujić 2. mesto

Kod mlađih pionirki (2006/07)  na 1200 metara pobedila je sjajna takmičarka iz Rumunije, dok je Ivi Zelenović pripalo 2. mesto.

Iva Zelenović 2. mesto
Veliko iznenađenje danas je priredio Marko Milanović odličnim nastupom i zauzimanjem 3. mesta na 1200 metara u trci pionira (2004/05).
„Zadovoljni smo nastupom naših najmlađih takmičara. Osvojili smo šest medalja, ali nedostajalo je malo sportske sreće da taj broj bude veći. Medalje su za malo izmakle Andreju i Lazaru Cvetiću, koji su ovaj put osvojili 4. mesto, Ivana Vojinović je bila 5, Nađa Jović je imala pad na startu, a od nje smo takođe očekivali medalju. Očekivane plasmane ostvarili su Iva Vasojević, Jana Janković, Marta Jezdimirović, Sofija Đunović, Ružica Davidović, Sofija Delević, Lazar Kuljanin i Stefan Delević“, rekao je trener Srđan Jović.