Najmlađi članovi AK“ČAAK“ idu stopama starijih klupskih drugova: DEVET MEDALJA u Kruševcu

Na predtakmičenju Kupa Srbije u Kruševcu održano je Prvenstvo centralne Srbije za mlađe pionire/ke (2006/07) i atletske škole „A“ (2008/09) „B“ (2010/11). Na ovom takmičenju najmlađi članovi AK „ČAAK“ osvojili su DEVET medalja.

U trci atletskih škola „A“ za devojčice na 600 metara Jana Janković je osvojila 1. mesto

Jana Janković 1. mesto
U disciplini na 300 metara, devojčice atletske škole „A“, Kristina Đurović je osvojila 1. mesto.
Kristina Đurović 1. mesto

U istoj disciplini i uzrastu za dečake pobedu je zabeležio Andrej Cvetić.

Andrej Cvetić 1. mesto

Uspešan nastup u svojoj prvoj trci na 800 metara za atletske škole „A“ imao je Vuk Grujić koji je zauzeo 3. mesto.

Vuk Grujić 3. mesto

U disciplini bacanje vorteksa za devojčice, atletske škole „B“, Lena Dikić je zauzela 1. mesto.

Lena Dikić 1. mesto

U istom uzrastu i disciplini za dečake pobedio je Lazar Kuljanin.

Lazar Kuljanin 1. mesto

U trci devojčica na 50 metara sa preponama, atletske škole „B“, Nađa Paunović zauzela je 2. mesto.

Nađa Paunović

U istoj disciplini i uzrastu kod dečaka Stefan Delević je osvojio 3. mesto.

Stefan Delević

U trci mlađih pionirki na 300 metara Iva Zelenović je zauzela 3. mesto.

Iva Zelenović 3. mesto
Proteklog vikenda u Kruševcu je održano i finale Kupa Srbije za starije juniore/ke na kome su uspešan nastup imali članovi AK „ČAAK“ Ivana Ilić, Sanja Đoković i Ognjen Nikolić postigavši odlične rezultate.
Ivana Ilić  (foto arhiva)
U disciplinima na 100  i 200 metara Ivana Ilić je ostvarila dve nove pobede i potvrdila renome najbrže juniorke u Srbiji.
„Pošto je ovo bilo izborno takmičenje za Balkansko prvenstvo za starije juniore koje se održava u Rumuniji Ivana je pozvana od strane selektora, ali je ipak odlučila da otkaže nastup da bi se što bolje pripremila za predstojeće Balkansko prvenstvo za mlađe juniore i EYOF gde će se takmičiti u svojoj kategoriji“, rekao je Ivanin trener Dragan Dukanac.
Ognjen Nikolić (foto arhiva)
Odličan nastup i dva druga mesta osvojio je Ognjen Nikolić u trkama na 1500 i 3000 metara postigavši nove lične rekorde.
Sanja Đoković (foto arhiva)
Treća takmičarka , Sanja Đoković osvojila je 2. mesto u trci na 1500 metara i 5. mesto u trci na 800 metara.
Na kupu Srbije za starije juniorke nastupilo je 29 klubova, a u zbiru bodova koje su osvojile Ivana i Sanja AK „ČAAK“ se nalazi na 6. mestu iza „Partizana“ Beograd, „Mladosti“ Zemun, „Kruševca“, „Vojvodine“ N. Sad i „AŠK Tempo“ Šabac.