Slavlje „crno-belih“ u Ivanjici

Ivanjica – Fudbaleri Javor Matisa doživeli su prvi poraz u novom šampionatu. Bolji od Ivanjičana bio je Partizan koji je, posle puno turbulencija unutar kluba, obradovao svoje navijače.

U prvom delu susreta Beograđani su nagovestili da će igrati samo na jednu kartu, pobedu. Veoma brzo došli su do rezultatske prednosti, već u 13. minutu. Nakon centaršuta Miletića Božinov je u kaznenom prostoru pogodio prečku, da bi odbijenu loptu Miroslav Radović poslao u gol za 1:0. U nastavku susreta nije se u značajnoj meri promenio odnos snaga na terenu.

Domaćin je bezuspešno pokušavao da stigne do izjednjačenja, nije uspeo, a “crno beli” su tačku na konačan ishod stavili u 71. minutu pogotkom Nemanje Mihajilovića iz jedanaesterca. Najstrožu kaznu skrivio je Karišik koji je u kaznenom prostoru nepropisno zaustavio Miletića.

Izvor: PressLider