Stamatović: Da ariljske maline i pamuk (p)ostanu srpski brend!

Izjavu predesdničkog kandidata Milana Stamatovića prenosimo u celini:

Arilje, Čajetina, 28.3.2017 – Proizvodnja tekstila i odeće u Srbiji ima dugu tradiciju, nekada je bila jedna od glavnih izvoznih grana, zbog čega država mora da podstakne razvoj domaću tekstilnu industriju i subvencioniše proizvođače kako bi proširili svoje proizvodne kapacitete i povećali izvoz na evropsko tržište, ali i u druge zemlje, poput Kine i Rusije – izjavio je predsednički kandidat Milan Stamatović, tokom posete Arilju, nekadašnjoj prestonici srpske pamučne industrije, podsetivši da je sektor tekstilne industrije nekada zapošljavao više od 250.000 radnika, a vrednost izvoza iznosila više od pet milijardi dolara, a da danas ima pet puta manje zaposlenih.

Umesto što pomaže strane investitore, Srbija mora da motiviše srpske preduzetnike i da im finansijski pomogne jer je prioritet razvoj domaćih privrednih potencijala – kaže Stamatović i dodaje da Vučićeva vlast uništava srpsku tekstilnu industriju jer omogućava velikim stranim sistemima da dođu u Srbiju i da angažuju jeftinu kvalifikovanu radnu snage, a pri tom budu oslobođeni plaćanja poreza i sav profit iznesu iz naše zemlje.

Tokom posete Arilju Stamatović je izjavio da podržava zahtev malinara da akontna cena maline ovogodišnjeg roda ne sme biti niža od 230 dinara, a svaka priča o navodnoj „hiperprodukciji“, tj. prezasićenju tržišta malinom je laž, podvala i lov u mutnom izvozničkog lobija i hladnjačara. „Kao što sam, kao predsednik opštine Čajetina u četiri mandata, od Zlatibora napravio srpski nacionalni turistički brend, tako obećavam da ću kao predsednik Srbije, učiniti sve da sačuvam malinu kao srpski poljoprivredni brend!“, izjavio je Milan Stamatović.

Ostavite odgovor

Komentari objavljeni na portalu PressLider nisu stav vlasnika, niti redakcije portala. Molimo Vas da prilikom komentarisanja tekstova ne koristite govor mržnje, pretnje, psovke, kao ni uvrede na verskoj, nacionalnoj, rasnoj ili polnoj osnovi. Zabranjeno je postavljanje reklamnih linkova, kao i pornografskog i politički ekstremnog sadržaja. Redakcija PressLider zadržava pravo da ne objavi komentare neprimerenog sadržaja, kao i one koji sadrže osvrt na nečiji privatan život i ličnost.

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *