Čačanski moto klubovi BRILJIRALI na završnom šampionatu u Bačkoj Topoli

Čačak – Proteklog vikenda na stazi u Bačkoj Topoli održana je poslednja, VI trka, za Otvoreni međunarodni šampionat Srbije u moto krosu, na kojoj su takmičari dva čačanska kluba MK „Tanasko Rajić“ i AMSK Čačak,  ponovo ostvarili odlične rezultate.

ILUSTRACIJA

U najmlađoj klasi MX65 vozač AMSK Čačak Luka Janković osvojio je 2. mesto, dok je treće mesto zauzeo vozač MK „Tanasko Rajić“ Aleksa Milosavljević, a Filip Rajević iz AMSK Čačak osvojio 4. mesto, dok je Petar Mitrović iz MK Tanasko Rajić 6. mesto. Zahvaljujući ovim rezultatima, Luka Janković je osvojio vicešampionsku titulu, a Filip Rajević 3. mesto u generalnom plasmanu za 2018. godinu.

U klasi MX85 Lazar Janković je ubedljivo osvojio prvo mesto, čime je overio šampionsku titulu, a Dušan Rakić je odličnom vožnjom zauzeo 2. mesto, dok je Milan Vukajlović iz MK Tanasko Rajić bio treći, i zahvaljući tome osvojio vicešampionsku titulu. Ostali članovi iste ekipe David Stevančević i Ramić Branislav zauzeli su 4. i 8. mesto.

ILUSTRACIJA

Prošlogodišnji šampion i ljubimac čačanske publike, vozač ekipe Tanasko Rajić, Nenad Petrović pobedio je svog konkurenta Janka Railića iz MK Ere Arilje osvojivši prvo mesto, ali mu je zlatna kaciga i šampionska titula izmakla za jedan bod, dok je Railić zahvaljujući osvojenom 2. mestom osvojio šampionsku titulu.

U klasi veterana, MX3, vozač AMSK Čačak Vlade Rajević osvojio je prvo mesto, a u klasi MXB, povratnik u moto cross Miloš Đorđević iz AMSK Čačak ponovio je uspeh sa prethodne trke i osvojio prvo mesto.

U ekipnoj konkurenciji ekipa 1, MK Tanasko Rajić osvojila je šampionsku titulu, a ekipa AMSK Čačak 3. mesto.