Karate klub „Nemanja“ obogatio svoju kolekciju sa PETNAEST medalja

Čačak – Proteklog vikenda karatisti „ Nemanje“ su učestvovali na II kolu Fudokan Lige održanom u Kraljevu koje je okupilo preko 200 takmičara iz cele Srbije.

Tehnički organizator turnira bio je KK „Reikon“ na čelu sa Zoranom Jakovljevićem, generalnim sekretarom Fudokan Saveza.

Karate klub „Nemanja“ nastupio je sa svojih 11 takmičara koji su u Čačak doneli 15 medalja, od čega 8 zlatnih, 5 srebrnih i 2 bronzane.

-Zorana Kojić, osvojila je tri zlatne medalje u katama, borbama i disciplini Fuku-go;

-Dragan Božić, posvojio je dve zlatne medalje, u katama i težinskim borbama;

-Dragana Jakovljević, osvojila je zlato u katama;

-Marija Paunović, osvojila je tri srebrne medalje, u katama, IKU borbama i težinskim borbama;

-Božić Nemanja je osvojio zlato u katama i bronzu u kihon kumite-u;

-Jovana Rakonjac je osvojila zlato u katama;

-David Šijaković je osvojio srebro u jiu ippon-u;

-Marija Rakonjac je osvojila srebro u katama a

-Bojana Rakonjac je osvojila bronzu u katama.

Bez plasmana ovog puta, ali ipak ništa manje vredne pohvala su i Milica Pećinarević i Anastasija Radojičić.

Sudija ispred KK „Nemanje“ bila je Marija Paunović.

Trener i aktivni takmičar kluba, Zorana Kojić, istakla je da rezultati govore dovoljno i pokazuju koliko se deca trude.

„U jakoj konkurenciji, plasirati se u sam vrh i osvojiti medalju na Ligi je i više od odličnog uspeha. Ovim putem bih pohvalila odličnu organizaciju takmičenja, a svojim takmičarima i klubu još više uspeha i medalja u daljim nastupima“, rekla je Zorana.

Učešćem i ostvarenim rezultatima, karatisti „Nemanje“ su ostvarili mogućnost da se pokažu i na Balkanskom prvenstvu koje se održava u Beogradu od 12. do 14. maja.