ČAČANI OSVOJILI 1. IVANJICA TRAIL

Čačani osvojili 1. Ivanjica trail
Ovog vikenda održana je prva najmasovnija planinska trka Ivanjica trail 2022. Skoro 200 takmičara i rekreativaca, od kojih 10 iz Čačka, prošli su 3 Ivanjičke planine. U sportsko turističkoj manifestaciju takmičari i turisti obišli su Goliju, Javor i Mučanj. Čačanski takmičari su zauzeli sva tri postolja. 1. Ivanjica trail sadržao je tri trke u 2 dana,Golija race 32km se trčao u subotu i 1. mesto u ženskoj konkurenciji zauzela je  Marica Mladenović sa vremenom 04:01:30, dok je u muškoj konkurenciji 3. mesto zauzeo Marko Radovanović sa vremenom 03:36:09. Drugog dana trčao se Mučanj race 34km, a sabiranjem vremena prvog i drugog dana u vremenu od 06:59:54, 2.mesto zauzela je Jelena Paunović.
Gostoprimljivi domaćini ove manifestacije, potrudili su se da svaki takmičar stigne bezbedno do cilja. Bogat startni paket i  raznovrsne okrepne stanice, kao i medicinska pomoć učinili su da se takmičari i pored zahtevne i teške trke osećaju srećno i zadovoljno. 1.Ivanjica trail u potpunosti je ispunila očekivanja takmičara koji su najavili svoj dolazak i sledeće godine.