Deveta pobeda juniora Mladosti

Čačak – Juniori Mladosti su zabeležili devetu pobedu u sezoni u okviru 15. kola Roda juniorske lige Srbije savladavši ekipu Radničkog sa 76:63 (18:18, 15:18, 24:14, 19:13).

Tim Vladimira Zlatanovića je do pobede stigao  zahvaljujući boljoj igri u drugih dvadeset minuta. Goste iz Kragujevca su imali prednost zahvaljujući preciznom šutu za tri poena Domaćini su pojačali odbranu u finišu i u poslednjih pet minuta slomili otpor borbenih Kragujevčana.

Najefikasniji igrač utakmice bio je Đorđe Ocokoljić sa 16 postignutih poena uz indeks  27, zatim Radulović sa 23 (indeks 20) i Jovančević sa 19 poena (indeks 17).

U gostujućoj ekipi dvocifreni su bili Tomašević sa 16 (indeks 16) i Ristić sa 14 poena (indeks 15).

Prema rečima pomoćnog trenera, Darka Tanasijević, ovo je bila veoma bitna utakmica za Mladost.

“Radnički nam je direktan konkurent za šesto mesto za koje se i mi borimo za ulazak u najboljih osam. Ekipa Radničkog je jako „nezgodna“ ekipa, koja igra gotovo u svakom trenutku sa pet niskih igrača, tako da od svakog preti opasnost u igri 1 na 1, šuterski su bili mnogo raspoloženi, tako da smo imali velikih poteškoća gotovo 35 minuta utakmice. Bukvalno se na jednu loptu igrala utakmica i tek na kraju smo uspeli da se rezultatski odlepimo“, rekao je za PressLider Tanasijević,  čestitajući ekipi Radničkog na fer i korektnoj igri.

Po mišljenju MVP igrača, Marka Radulović, uprkos loše otvorenoj utakmici, Mladost je izborila veoma bitnu pobedu.

Juniore Mladosti u sredu očekuje novo iskušenje u Leskovcu.