DVE TITULE ZA ČAČANSKE ATLETIČARKE NA PRVENSTVU SRBIJE U KROSU

indonezija 4

Šampionski tim AK ČAAK; Foto: AK ČAAK

Čačankama dve titule na Prvenstvu Srbije u krosu

Pojedinačno i ekipno Prvenstvo Srbije u krosu, na kome su nastupili najkvalitetniji srpski takmičari koji trče srednje i duge staze, održano je u subotu, 21. oktobra, na obali Save, u parku Biseri, nedaleko od Surčina.

U trci na 8 000 m za seniorke u pojedinačnoj konkurenciji ubedljivu pobedu ostvarila je Nevena Jovanović atletičarka AK „ČAAK“. Nevena stanuje i radi u Beogradu, ali već treću sezonu nastupa za čačanski klub iz koga je ove godine imala nastup za reprezentaciju Srbije na Prvenstvu Balkana.

Nevena Jovanović prvakinja Srbije

U istoj trci Jagoda Stolić je zauzela 4. mesto, dok je Jelena Paunović zauzela 8. mesto. Ovim plasmanima ove tri devojke su postale ekipne pobednice Prvenstva Srbije u krosu za seniorke i izborile pravo nastupa na klupskom Prvenstvu Evrope u krosu.

Ekipne šampionke Srbije – Jagoda Stolić, Nevena Jovanović i Jelena Paunović

U trci na 4 000 m za mlađe juniorke dobar nastup zabeležila je Teodora Pavlović, koja je u poslednjim metrima trke ostala bez medalje i zauzela 4. mesto. Đurđa Đokić nije nastupila u trci pionirki zbog prehlade.

Takmičenje je održano u organizaciji AK JEDINSTVO Surčin.