Kasno buđenje Čačana

Čačak – Utakmica 18. kola Super lige između Borca i Voždovca počela je minutom ćutanja povodom pogibije igrača, strućnog štaba i delegacije brazilskog fudbalskog kluba Šapekoensea.

Detalj sa utakmice, foto: PressLider

Čačani su doživeli još jedan poraz iako su svih 90. minuta nastojali da uspešno pariraju popularnim Zmajevima. U prvom poluvremenu lopta je bila više u posedu Beograđana, ali su izostale konkretne šanse pred golom Aleksića. Najzrelija prilika viđena je u šesnaestercu gostiju. U 27. minutu Savić je dobro šutirao, Popović je intervenisao, a loptu, koja je išla prema praznoj mreži, Jovanović je sa gol linije izbacio u polje.

U nastavku utakmice slika, nekoliko puta viđena ove jeseni, dogodila se u 59. minutu. Grubo je pogrešio štoper Borca Krstić, vratio kratku loptu prema Aleksiću što je iskoristio napadač Voždovca Dražić i pogodio mrežu-0:1. Samo sedam minuta kasnije posle prodora Ćirkovića i asistencije Dražića, Lukić je uspeo da postigne drugi pogodak za ekipu sa Dušanovca – 0:2.

borac111

Tračak nade u preokret pojavio se u 76. minutu kada je Lazar Jovanović savladao čuvara mreže Popovića – 1:2. Stopostotnu šansu za izjednačenje nije iskoristio Mihajlović u 86. minutu. Fortuna nije bila naklonjena Čačanima, lopta je pogodila prečku.

Mladen Dodić i Ilija Stolica, foto: PressLider

Šef stručnog štaba gostiju, Ilija Stolica, izrazio je zadovoljstvo ostvarenom pobedom.

-Naš cilj je bio da u Čačku osvojimo tri boda kako bi bili što bliži plasmanu u plej-of. Zahvaljujem se domaćinu na gostoprimstvu, fer i korektnoj igri – rekao je Stolica dodajući da poseban problem u Super ligi predstavljaju tereni, apostrofirajući na Čačak i Suboticu.

Strateg Čačana, Mladen Dodić, uprkos neuspehu nije kritikovao igrače, jer su, prema njegovim rečima, dali sve od sebe.

– Očigledno je da se u našoj igri može primetiti veliki pritisak zbog slabih rezultata, samim tim i imperativa pobede . Nije prvi put da nas skupo koštaju individualne greške, nažalost takav epilog nas nije zaobišao i ovog puta-rekao je Dodić zahvaljujući se navijačima na podršci.

Izvor: PressLider

Ostavite odgovor

Komentari objavljeni na portalu PressLider nisu stav vlasnika, niti redakcije portala. Molimo Vas da prilikom komentarisanja tekstova ne koristite govor mržnje, pretnje, psovke, kao ni uvrede na verskoj, nacionalnoj, rasnoj ili polnoj osnovi. Zabranjeno je postavljanje reklamnih linkova, kao i pornografskog i politički ekstremnog sadržaja. Redakcija PressLider zadržava pravo da ne objavi komentare neprimerenog sadržaja, kao i one koji sadrže osvrt na nečiji privatan život i ličnost.