Metalac slavio u Čačku, Javor bolji od Radnika

Čačak, Ivanjica – U komšijskom derbiju na stadionu kraj Morave, Milanovčani su prekinuli, a Čačani nastavili  neuspešnu seriju i ostali prikovani za začelje tabele. Metalac je savladao Borac rezultatom 2:1 (1:0).

Detalj sa utakmice u Čačku, foto: Presslider
Detalj sa utakmice, foto: Presslider

Izabranici Nenada Vanića najavljivali su pobedu, ispunili su obećanje i na konto upisali tri važna boda za korak bliže bezbednoj zoni. Finiš prvog poluvremena odredio je dalji tok utakmice. Najpre je štoper Čačana Krstić,  posle neopreznog starta „zaradio“ crveni karton, a iz slobodnog udarca sa osamnaest metara Stojanović bio nepogrešiv za vođstvo Metalca.

U nastavku utakmice brojčano jači gosti diktirali su tempo, a tačku na zaslužen trijumf stavili su u 87. minutu kada je Ivica Jovanović primorao Aleksića na drugu kapitulaciju. Za utehu u prvom minutu sudujske nadoknade posle asistencije Maslaća počasni pogodak za Borac i konačan ishod utakmice, 1:2 postigao je Brazilac Tijago.

Važne bodove osvojili su pred svojim navijačima fudbaleri Javor Matisa. Jedna lopta u mreži Radnika iz Srdulice bila je dovoljna Ivanjičanima za novu pobedu na stadionu kraj Moravice. Strelac gola odluke bio je Gafurov u 10. minutu.

Izvor: PressLider