MOĆNA I USPEŠNA grmljavina motora ČAČANSKIH klubova

Čačak – Juče je na prvoj trci za šampionat Srbije u moto krosu na stazi Globare u Kruševcu viđena vrhunska moto predstava pred nekoliko hiljada gledalaca.

U konkurenciji 90 takmičara iz Bugarske, Makedonije i Srbije, najviše uspeha među predstavnici dva čačanska kluba imali su najmlađi takmičari. Vozač kluba Termorad AMSK Čačak, Filip Rajević, osvojio je 3. mesto u klasi MX65. Vozač MK “Tanasko Rajić”, Milan Vukajlović, bio je drugoplasirani, a njegov klupski drug David Stevančević osvojio je 3. mesto.

Prošlogodišnji šampion Nenad Petrović i nekadasnji šampion klase 85 Milić Zimonjić imali veliki peh sa kvarom motora, pa su samim tim i rezultati izostali.

Odlična organizacija i vrhunske vožnje predstavljale su odličnu uvertira za narednu, jubilarnu trku, koja se 40. put održava 02. juna na stazi Miloš Lijeskić.

Jučerašnji dan doneo je još uspeha za dva čačanska kluba, Termorad AMSK Čačak i MK “Tanasko Rajić”. Na stazi u Bačkoj Topoli, vožena je poslednja trka u šampionatu Srbije u moto krosu gde su, zahvaljujući svojim uspešnim vožnjama, predstavnici navedenih klubova ponovili prošlogodišnje uspehe kako u pojedinačnoj tako I u ekipnoj konkurenciji.

U najmlađoj klasi MX65, Aleksa Milosavljević, vozač MK “Tanasko Rajić” osvojio je 2. mesto, a vozač Termorad AMSK Čačak, Filip Rajević bio je 3. U generalnom plasmanu Aleksa je osvojio vicešampionsku titulu a Filip 3. mesto.

U klasi MX85 ubedljivim pobedama u obe vožnje vozač MK “Tanasko Rajić” Milić Zimonjić odbranio je titulu šampiona osvojivši novi pehar šampiona.

U klasi MX2 vozač MK “Tanasko Rajić” Nenad Petrović ponovio je prošlogodišnji uspeh i vrhunskom vožnjom odbranio šampionsku titulu.
U ekipnoj konkurenciji, MK „Tanasko Rajić“ osvojio je 2, a Termorad AMSK Čačak 3. mesto u klasi 1.