Nova ubedljiva pobeda kadeta Borca

Čačak – U okviru 14. kola Triglav kadetske lige Srbije sastali su se Borac i kraljevačka Sloga. Na kraju susreta koji je igran u dvorani kraj Morave, ubedljivu pobedu je, a u skladu sa očekivanjima, upisao domaći tim, koji je slavio rezultatom 83:40 (25:14; 17:13; 17:7; 24:6).

Sa dva sjajna zakucavanja Nikolić je otvorio okršaj, tako nagovestivši još jedno silno izdanje svog tima. Borac je od starta igrao prilično čvrsto u odbrani, tako da više od dva minuta Sloga nije uspela da uputi šut ka košu, a kamoli da poentira. Istina, nakon četiri vezana poena nastupila je suša za Čačane, koju je posle izvesnog vremena prekinuo Andrić. Na drugoj strani, više od četiri minuta je proteklo pre nego što je Sloga ubacila loptu u koš. Prvi je to uradio Spasojević, i to van linije 6,75. Nadovezao se Kuvekalović, tako da je situacija po Slogu bila nešto bolja. Nalet gostiju prekunuo je Mikavica odličnim prodorom i košem uz faul. Do okončanja prvog kvartala Borac je, uz solidan trud, uspeo da stekne dvocifrenu prednost od 11 poena (25:14).

Nekoliko uvodnih napada u drugoj četvrtini proteklo je u greškama na obe strane. Međutim, nakon lošeg perioda timovi su zaigrali nešto bolje, što ipak nije drastičnije uticalo na rezultat, koji je mahom bio oko +10 za Borac. Iako se domaćin svojski trudio da se dodatno odlepi i stekne još veću zalihu koševa, Sloga je na jedvite jade uspevala da se odupre tom nastojanju. Čak je smanjila deficit na jednu cifru (34:25). Ali je Borac, uz pregršt muke, do odlaska na veliki odmor vratio dvocifrenu prednost na svoju stranu semafora, a čak je istu malo i uvećao (42:37).

Nakon što su na poluvremenu dobili savete od trenera, domaći igrači su bolje započeli treći deo igre. Odbrana je funkcionisala daleko bolje, a i napad je bolje radio. Polako, ali sigurno, raslo je rastojanje između ekipa, pa je nakon tri minuta igre Borac imao +21 (48:27). Trener gostiju pokušao je da nešto promeni na tajm autu. Tek nakon minuta odmora Sloga je postigla prvi koš u drugom poluvremenu. Međutim, to je bio samo jedan dobar trenutak za Kraljevčane. Borac je sve konce igre držao u svojim rukama, tako da tu nije bilo previše prostora da Sloga nešto učini.

Posle pola sata košarke Borac je imao prednost od 25 poena, koju je tokom poslednje četvrtine dodatno povisio. Zbog toga, ali i očite razlike u kvalitetu, još u trećem delu igre je stavljena tačka na pitanje pobednika. Iako nešto teže nego što se očekivalo, Borac je ipak uspeo da upiše još jedan ubedljiv, a inače 13. vezani trijumf u kadetskoj ligi i da sačuva oreol nepobedivosti.

Trener Borca Miloš Pejanović ističe da pravi izazovi tek predstoje u nastavku lige.

,,Čestitam ekipi na pobedi, a gostima na fer i korektnoj igri. Ovo je bila utakmica u kojoj smo važili za apsolutne favorite, što smo i pokazali. Sledeći vikend nemamo utakmicu, jer sledi kraća pauza. Narednih 15 dana ćemo iskoristiti da se pripremimo za duele protiv Dinamika, Zvezde, Partizana, Mege. Želja nam je da izborimo dobro mesto pred plej-of“, rekao je Miloš Pejanović.

MVP u redovima Borca bio je kapiten Simo Mikavica. On naglašava da uprkos velikoj razlici na kraju susreta, nije bilo tako lako savladati Slogu.

,,Iako je rezultat prilično ubedljiv, nismo baš lako došli do pobede, kako smo se nadali pre meča. U prvom poluvremenu nam je Sloga pružila dobar otpor, tako da smo se prilično pomučili. Ali u drugom poluvremenu smo pokazali svoj kvalitet i snagu, pa smo na kraju ostvarili novu ubedljivu pobedu. Vreme koje nam sledi iskoristićemo da se na najbolji mogući način pripremimo za ono što nas očekuje, a to je borba da sačuvamo vodeće mesto u ligi. Neće biti lako, ali do sada smo pokazali da zaslužujemo da budemo u vrhu kadetskog takmičenja“, izjavio je Simo Mikavica.

Borac: Stamenić, Mikavica 9, Radojičić 11, Vasilijević 4, Veljović 2, Nikolić 9, Andrić 19, Ćurčić 12, Trifunović 1, Popović 7, Lazović 6, Janković 3.

Sloga: Jordović, Stančević 2, Spasojević 8, Gičić 2, Petrović, Jovanović 2, Kuvekalović 8, Kovačević 12, Žukovski 2, Jovanović, Ilić 4, Milović.

Piše: Nikola Minović