ODLIČNI rezultati KK „Užice“ na početku sezone

Na Kupu Uže Srbije za poletarce, pionire i nade, koje je održano u Čačku, takmičari Karate kluba Užice zabeležili su odlične rezultate.

U katama ekipno kod nada, kata tim u sastavu Petra Gajić, Jana Ilić i Marija Bajić, osvojio je zlatnu medalju, dok su Petra i Jana u katama pojedinačno, plavi pojas, zauzele treća mesta.

U konkurenciji ženskih nada u katama pojedinačno neprikosnovena je bila Lidija Trmčić, koja je posle ČETRI pobede osvojila zlatnu medalju.

Kod dečaka 2006 plavi pojas, Luka Bakić osvojio je bronzanu medalju. U borbama kod devojčica, Andreja Kovčić, u kategoriji preko 52 kg, posle tri pobede osvojila zlatnu medalju, dok je Aleksandra Rogić (2006) do 40 kg, posle dve pobede porazena u finalu, osvojivsi srebro. Kod dečaka Uroš Arsenijević (2006) do 45 kg zauzeo je treće mesto, dok je Pavle Ristović propustio svoj nastup.

U nedelju 24. septembra, takođe u Čačku, održano je i Prvenstvo regiona za kadete, juniore i mlađe seniore. Nataša Vlahović je bila dominantna u svojoj kategoriji mlađih seniorki do 61 kg. Posle dve pobede osvojila je zlatnu medalju. U kategoriji kadetkinja do 54 kg Jana Radović sa dve pobede i porazom u polufinalu osvojila treće mesto.

„Odličan početak sezone za naše takmičare sa izvanrednim rezultatima. Ovo su bile kvalifikacije za Kup i Prvenstvo Srbije, a ujedno i kvalifikacije za Školsko Prvenstvo Srbije. Nastavićemo sa pripremama za dalje nastupe kako bi postizali još bolje rezultate i uspehe“, rekao je trener Miloš Ršumović.