Polet iz Ljubića u 1/16 finala Kupa Srbije

Čačak – Fudbaleri jedinog čačanskog srpskoligaša Poleta ostvarili su još jedan veliki uspeh na pragu proslave osam decenija postojanja kluba.

Detalj sa utakmice, foto: Duško Radišić - Lejča
Detalj sa utakmice, foto: Duško Radišić – Lejča

Danas su na svom stadionu pred oko 300 gledalaca savladali dugogodišnjeg superligaša, potom i prvoligaša, ekipu Radničkog 1923 iz Kragujevca (2:0) i sa nestrpljenjem će očekivati žreb za nastavak borbi u našem najmasovnijem takmičenju u kojem mogući rivali mogu biti Crvena zvezda, Partizan, Vojvodina…

Duel sa Kragujevčanima protekao je u dinamičnoj i angažovanoj igri, a za izdanje oba rivala zaslužuju najvišu ocenu. Prvi su opasno zapretili gosti preko Ivkovića, ali je njegov udarac uspeo da zaustavi Čabarkapa. Dva velika uzbuđenja obeležila su finiš prvog dela susreta. U prvom, Grebići dolaze do rezultatske prednosti, strelac je bio Strizović u 41. minutu. Mogli su gosti do izjednačenja u 45. minutu, ali šansu nije iskoristio Miljuš.

U drugom poluvremenu domaćin je žurio da što pre stigne do drugog pogotka, a fudbaleri Radničkog do izjednačenja. Ređale su se šanse, golmani Drobnjak (Radnićki 1923) i Čabarkapa (Polet) bili su na visini zadatka. Ipak, u 71. minutu kapitulirao je Čačanin na golu Kragujevčana, Drobnjak. Kapiten Poleta Knežević bio je najviši u skoku i sa peterca loptu poslao u nebranjeni deo mreže. Ispostavilo se, u tom momentu stavljena je tačka na zaslužen trijumf Poleta.

Izvor: PressLider