Poraz Borca, preokret Javora, Mladost bolja od Čuke

U odigranim utakmicama 14. kola Super lige Srbije, fudbaleri Borca doživeli su poraz na gostovanju u Kruševcu od ekipe Napretka, 1:3, dok je Javor osvojio tri boda na Dušanovcu savladavši Voždovac. U Gornjem Milanovcu mreže su mirovale, Metalac-Spartak, 0:0, a u Lučanima su fudbaleri Mladosti slavili pobedu nad Čukaričkim, 2:0.

super

Čačani su u Kruševcu stigli do prednosti, pogotkom Lazara Jovanović u 17. minutu, ali su domaćini uspeli da preokrenu rezultat. Borac je meč završio s desetoricom igrača na terenu, pošto je Miloš Krstić u 81. minutu dobio crveni karton.

Voždovac je do prednosti stigao u 32. minutu golom Jovana Stojanovića iz jedanaesterca, a preokret Ivanjičanima doneo je Darko Bjedov pogotcima u 49. i 60. minutu.

Izjednačenje Napretku doneo je Ibrahima N’Diaje u 31. minutu, da bi prednost Voždovcu doneo Aleksa Vukanović u 49. minutu. Konačan rezultat postavio je N’Diaje u 82. minutu svojim drugim golom na utakmici.

U Lučanima je viđena zanimljiva i borbena utakmica. Domaćini su do prednosti došli u 39. minutu pogotkom Radivojevića, da bi u 79. posle dosuđenog penala precizan sa bele tačke bio Milan Bojović. Ovom pobedom Mladost je učvtrstila svoju poziciju u vrhu tabele.

Izvor: PressLider