Poznati finalisti Kupa prijateljstva

Četvrtog dana takmičenja odigrani su polufinalni mečevi na terenima Švajcarije, pa su poznati finalisti, a to su ekipe Sarajeva i Patizana. Obe ekipe prošle su dalje posle boljeg izvođenja penala.

Ekipa Sarajeva, posle dramatičnog prolaska u polufinale, odigrala je još jedan veoma uzbudljiv meč. Poveli su 1:0 posle 26 minuta igre, da bi Novosađani uzvratili sredinom drugog poluvremena. Međutim, ekipa Vojvodine nije imala snage za potpuni preokret, pa se regularni deo meča završio nerešenim rezultatom. Pristupilo se izvođenju jedanaesteraca u kojem je mnogo više uspeha imala ekipa gostiju iz Bosne i Hercegovine sa četriri pogotka, dok su igrači Vojvodine dva puta bili neprecizni.

Meč dana se, bez potcenjivanja prvog polufinalnog para, očekivao u drugom polufinalnom susretu između Partizana i španskog Espanjola. Utakmica je ispunila sva očekivanja. Dva puta je vodio Partizan, dva puta su Španci uspeli da izjednače, drugi put u 55. minutu, samo 5 minuta pre prekida utakmice zbog jakih padavina. Utakmica nije mogla da bude nastavljena, a s obzirom da je prošlo dve trećine od njenog ukupnog trajanja i da je rezultat bio nerešen, odmah se pristupilo izvođenju penala. Na kraju, Partizan je realizovao 3 penala, dok je Espanjol uspeo samo 2 puta da pogodi mrežu, pa su crno-beli otišli u finale.

Prvi Kup prijateljstva na Zlatiboru, turnir najboljih ekipa bivše Jugoslavije i gostiju iz Mađarske, Italije, Turske i Španije završava se sutra, 10. juna 2018. finalnom utakmicom na terenu Švajcarije uz direktne prenose na kanalima Sport kluba.