PRAVA ATRAKCIJA dvotočkaša na JELJENU

Na trkama za Otvoreni međunarodni šampionat Srbije u moto krosu, održanim na stazi „Miloš Lijeskić“ na Jeljenu, mnogobrojna publika je imala prilike da uživa u majstorijama vozača iz Slovenije, Bih, Makedonije, Crne Gore i Srbije. Čačani su ponovo ostvarili veliki uspeh.

Nenad Petrović, foto: Dejan Todosijević

Pred oko 1000 gledalaca, nastupilo je 56 vozača iz 12 ekipa, u klasama MX65, MX85, MX1, MX2, MX2 junior, MXB, MX3, MXS i MX ATW. U svim klasama vozile su se po dve trke. Organizator se svojski potrudio da staza bude bezbedna kako za vozače, tako i za gledaoce.

Na takmičenju za naša dva kluba, organizatora Termorad AMSK Čačak nastupalo je 8 vozača, a za MK Tanasko Rajić 7 vozača. Kuriozitet je da su za organizatora, Termorad AMSK čačak vozila i nastupala, prvi put u istoriji dva vozača iz Slovenije i jedan takmičar iz Crne Gore.

Od domaćih vozača, veliki uspeh su ostvarili vozači MK Tanasko Rajić, u klasi MX65 vozač MK Aleksa Milosavljević osvojio je III mesto, a mladi Filip Rajević z Termorad AMSK Čačak osvojio II mesto, dok je u klasi MX85 Milić Zimonjić iz MK Tanasko Rajić u drugoj vožnji osvojio I mesto.

Prošlogodišnji šampion u klasi MX2 Nenad Petrović, MK Tanasko Rajić ubedljivo je osvojio I mesto i nagovestio nastavak prošlogodišnjeg uspeha.

Pokazalo se da je angažovanje nekadašnjeg šampiona, Viktora Ivanovića, takmičara iz Crne Gore, da nastupa za naš klub, pravi pogodak, koji je u klasi MXB ubedljivo osvojio I mesto.

U ekipnoj konkurenciji ekipa MK Tanasko Rajić je u klasi 1 zauzela II mesto a ekipa Termorad AMSK Čačak III mesto, dok je u klasi 2, ekipa Termorad AMSK Čačak osvojila II mesto.

Malu senku na fantastično organizovanu manifestaciju, bacila je laka povreda takmičara iz Srbije u klasi MX65, nakon pada u prvoj vožnji i lakša povreda mladog Janka Railića u klasi MX2, zbog čega je prekinuta druga vožnja.

Ostavite odgovor

Komentari objavljeni na portalu PressLider nisu stav vlasnika, niti redakcije portala. Molimo Vas da prilikom komentarisanja tekstova ne koristite govor mržnje, pretnje, psovke, kao ni uvrede na verskoj, nacionalnoj, rasnoj ili polnoj osnovi. Zabranjeno je postavljanje reklamnih linkova, kao i pornografskog i politički ekstremnog sadržaja. Redakcija PressLider zadržava pravo da ne objavi komentare neprimerenog sadržaja, kao i one koji sadrže osvrt na nečiji privatan život i ličnost.