VAŽNA pobeda Železničara

Čačak – Košarkaši Železničara zabeležili su važnu pobedu u 5. kolu Druge lige Srbije savladavši u hali kraj Morave Mladost iz Smederevske Palanke rezultatom 92:79 (34:21 , 16:15 , 23:19 , 19:24).

Čačani su od samog starta bili agresivniji i precizniji od protivnika tako da su već na kraju prve četvrtine ostvarili prednost od 13 poena, pogodivši odličnih 5 od 6 šuteva iza linije za 3 poena. Na poluvreme su otišli sa prednošću od 14 poena.

Treća deonica je takođe završena u korist domaćina. Gosti su uspeli da ublaže poraz u poslednjoj četvrtini, pa je utakmica završena sa 13 poena razlike u korist Železničara sa odličnih 28 timskih asistencija.

U ekipi Železničara istakli su se Miloje Šušić sa 27 poena, 9 skokova i 8 asistencija, Stevan Karapandžić koji je postigao 22 poena uz 11 skokova, podelivši još i 7 uspešnih dodavanja. Iskusni Dedijer i mladi Krsmanović postigli su po  14 i 12 poena.

Kod gostiju najefikasniji bio je Nikolić sa 17 koševa.

Motivisani ovom pobedom i kvalitetnom igrom košarkaši Železničara u sledećem kolu putuje za Niš na utamicu protiv Konstantina.

Čačani trenutno zauzimaju 3. poziciju na tabeli Druge muške lige Srbije u grupi Jug.