AK „ČAAK“ u PUNOM SJAJU: Ivana brani boje Srbije, njeni naslednici USPEŠNO predstavljaju svoj grad

Posle osvojena dva zlata na juniorskoj Balkanijadi u Istanbulu, Ivana lić i njen trener Dragan Dukanac od 21. do 25 jula borave u Bakuu gde se održava 15. letnji Evropski omladinski Olimpijski festival. Mlada i uspešna sprinterka iz AK“ČAAK“ predstavljaće Srbiju u trkama na 100 i 200 metara, a trčaće deonicu od 200 metara u švedskoj štafeti.

Dragan Dukanac i Ivana Ilić u Bakuu

Poteklog vikenda u organizaciji Atletskog saveza Centralne Srbije i AK „Takovo“ održano je prvo kolo Letnje mini lige u Gornjem Milanovcu gde je učešće uzelo 14 klubova i preko 140 takmičara u kategorijima:

-atletske škole C 2012 i mlađi;

-atletske škole B 2010/2011;

atletske škole A 2009/2008;

-mlađi pioniri/ke 2006/2007;

„Da se dobro radi u atletskom klubu “ČAAK“ pokazali su i naši najmlađi takmičari i iz Milanovca doneli ukupno TRINAEST medalja“, kažu u ovom čačanskom atletskom klubu.

Matija Zelenović, najmlađi takmičar, osvojio je 1. mesto u dvoboju, trčanju na 30m prepone i skok udalj u kategoriji atletskih škola C.

Zelenović Matija 1. mesto dvoboj

Dunja Mateić osvojila je prvo mesto u disciplini 50m prepone u kategoriji atletskih škola B.

Nađa Paunović  ovoga puta osvaja dva druga mesta u neizvesnoj završnici u trci na 60m i skoku udalj u kategoriji atletskih škola B.

Nađa Paunović 2. mesto

Lazar Kuljanin je imao zapažen nastup u kategoriji atletskih škola B u disciplini vorteks ovojio je ubedljivo 1. mesto a u disciplini 60m osvojio je 3. mesto.

Lazar Kuljanin  1. mesto vorteks i 3. mesto 60m

Stefan Delević i ovoga puta osvojio je 3. mesto u disciplini 50m prepone u kategoriji atletskih škola B.

Stefan Delević  3. mesto 50m prepone

Vasiljević Nađa osvojila je 3. mesto u disciplini bacanja vorteksa u kategoriji atletskih škola A.

Nađa Vasiljević 2. mesto 60m i skok udalj

Andrej Cvetić je ubedljivo trijufovao u disciplini 300m i osvojio prvo mesto u kategoriji atletskih škola A.

Andrej Cvetić 1. mesto 300m

Kristina Đurović  se oprobala i u disciplini skok udalj i osvojila prvo mesto u kategoriji atletskih škola A.

Kristina Đurović 1. mesto skok udalj

Đurđa Đokić  osvojila je zlatnu medalju u disciplini 600m u kategoriji atletskih škola A.

Đurđa Đokić  1. mesto 600m

Kod mlađih pionirki u disciplini bacanje vorteksa Irina Popović osvojila je treće mesto.

Popović Irina 3. mesto vorteks

Iva Zelenović osvojila je drugo mesto u kategoriji mlađih pionirki u disciplini 300m.

Iva Zelenović  2. mesto 300m

Najmlađe članove AK “ČAAK“ već u drugom kolu očekuje gostovanje u Priboju gde će probati da ostvare još bolje rezultate.