Atletičari AK „ČAAK“ počeli sezonu osvajanjem medalja

Čačak – Tradicionalne Novogodišnje trke i ove godine 51. put održane su 02. januara u Mrsaću kod Kraljeva. Svake godine ovde nastupi veliki broj klubova sa svojim najboljim takmičarima, pa samim tim, ove trke budu približne Prvenstvu Srbije za duge i srednje pruge. Takmičenje je održano u 7 ženskih i 7 muških kategorija.

AK „ČAAK“ na prvom takmičenju u ovoj godini

Atletičari AK „ČAAK“ su ovogodišnjim nastupom uspešno otvorili novu atletsku sezonu i još jednom potvrdili da je pored talenta koji poseduju za uspeh zaližan i kvalitetan trenažni program koji sa njima sprovode treneri Srđan Jović, Ivan Dlačić i Dragan Dukanac,

Odličan nastup čačanskog juniorskog reprezentativca i vicešampiona Balkana Ognjena Nikolića pokazao je da se od njega u ovoj godini mogu očekivati još bolji rezultati od dosadašnjih. Pored toga što je debitant u konkurenciji starijih juniora on je u jakoj konkurenciji ostvario ubedljivu pobedu u trci na 3400 metara.

Ognjen Nikolić 1. mesto u trci juniora

U konkurenciji starijih juniorki u trci na 1700 metara pobedu je zabeležila Sanja Đoković, dok je Marijana Jakovljević osvojila 2. mesto.

Sanja Đoković 1. mesto, Marijana Jakovljević 2. mesto

Odličan nastup u izuzetno jakoj konkurenciji imao je mlađi junior Ognjen Čorbić u trci na 3400 metara osvojivši 2. mesto.

Ognjen Čorbić 2. mesto u konkurenciji mlađih juniora

U konkurenciji mlađih pionirki na 1700 metara uspešan nastup imale su Kristina Đurović koja je osvojila 2. mesto, Nađa Jović je bila 4, a Marta Jezdimirović 7. mesto.

Kristina Đurović 2. mesto u trci mlađih pionirki

Na istoj dužini staze, u trci mlađih pionira, iako mlađi od konkurenata veoma dobar nastup imao je Andrej Cvetić koji je zauzeo 2. mesto i Vuk Grujić koji je trku završio kao šesti.

Andrej Cvetić 2. mesto u trci mlađih pionira

Bez medalja, ali sa veoma dobrim nastupom, ostali su seniorka Jovana Kulušić, senior Ivan Dlačić, pionirka Zorana Ranković, mlađi junior Boris Stojanović, stariji junior Ivan Urošević i gost kluba Šveđanin, Jonas Bengston, koji je nastupio u trci veterana.

Prošlogodišnji uspesi kluba obavezuju, ali i daju podstrek za još bolji i ozbiljniji rad. Članovi kluba su doneli 4 medalje sa nastupa u reprezentaciji Srbije, 33 medalje sa državnih prvenstava u različitim kategorijama. Klub je za uzeo ekipno 2. mesto na Prvenstvu Srbije u Krosu. Na osnovu bodovanja uspešnosti klubova zauzeli smo 2. mesto u trkama van stadiona, 7. mesto u takmičenjima na stazi, 10. mesto u seniorskoj konkurenciji, 13. mesto u ukupnom plasmanu od 108 registrovanih klubova u SAS-u. Zahvaljujući entuzijazmu uprave kluba, trenera, roditelja i dece koja treniraju stvorena je dobra baza, jer klub sada broji više od 70 članova. Veći deo takmičara nedavno je završio pripreme u Ljubišu (Zlatibor) gde smo imali nesebičnu pomoć zaposlenih i odlične uslove u hotelu „Logos“, što je i rezultiralo uspehom na ovom takmičenju„, reči su predsednika kluba Svetislava Lj. Markovića.