ČAČAK 94 NASTAVIO NIZ , ŽELE PORAŽEN POSLE VELIKE BORBE

Obe ekipe iz Čačka su danas igrali svoje mečege 4. Kola 2. Muške lige Srbije. Ekipa Železničara gostovala je ekipi Pirota. Meč je počeo tvrdo, jake odbrane na obe strane i samim tim manji broj poena na početku meča. Domaćini su se malo bolje snašli i otišli na odmor izmedju četvrtina sa prednošću 14:12. Želovci su pokazali da vole da igraju u brzom ritmu, i iako danas bez jednog od bitnijih igrača Markovića, druga četvrtina je prošla u njihovom znaku i na veliki odmor odlaze sa prednošću od 2 poena. Šušić je razigravao, a braća Krsmanović su bili raspoloženi u napadu. Pred oko 300 gledalaca u SC Kej u Pirotu, domaćini su pokazali zašto su teška ekipa za gostovanje. Vranić, Gašić i vremešni Filipović nisu dozvolili Želovcima u drugom poluvremenu mnogo. Domaćin je oba perioda igre rešio u svoju korist i na kraju došao do 7. Pobede, a našu ekipu ostavili i dalje na 4 trijumfa. Žele je pokazao da može da igra i na vrućim gostovanjima, a falilo je malo i sportske sreće da ovu utakmicu reše u svoju korist. Na kraju 79:72 u korist domaćina.  Bitno je istaći i odličnu rolu Miloševića sa klupe, koji je imao 14 poena od toga 4 trojke i 6 skokova. Srdjan Krsmanović je imao 12 poena, a njegov brat Aleksa 13 uz 9 skokova. Šušić je na kraju meč završio sa 12 poena i 6 asistencija. Želovci se okreću novim izazovima, a sledeću utakmicu gostuju u Smederevskoj Palanci, ekipi Mladosti, koju su savladali u prvom delu.

Ekipa Čačka 94 igrala je u Čačku, protiv ekipe Borca iz Zemuna. Kao što smo najavljivali, ekipa Borca nije za potceniti što su od starta i pokazali. Predvodjeni iskusnim Stefanom Sinovecom, Brankovićem i Čelebićem, na kraju prvih 10 minuta igre zaostajali su samo 2 poena. Druga četvrtina je prošla u znaku napdačke košarke i vidjeno je čak 52 poena. Čačak nošem igrom svojih najiskusnijih igrača imao je rešenje za ekipu Borca i na poluvreme otišao sa 5 poena prednosti. S početkom trećeg perioda igre, delovalo je kao da je Čačak 94 ubacio u brzinu više i ubrzo se odvojio na 67:50 na veliko oduševljenje i zadovoljstvo oko 800 gledalaca u Čačanskom košarkaškom hramu. Delivalo je da ekipu Čačka 94 čeka da polako privedu utakmicu kraju, ali njihovo opustanje ekipa kao Borac je iskoristila i na 1:31 do kraja rezultat je bio 82:78. Domaćini su zvali time out, ali gosti su uspeli da dodju do poseda, a poenima Sinoveca i na samo 2 poena zaostatka. Čačak 94 ni sledeći napad nije iskoristio i na 36 sekundi do kraja gosti su imali čak 3 šuta. Skok u odbrani je zakazao, ali nakon omašenog šuta za 3 Trajkovića, Pilčević je ubrzo fauliran. Bio je siguran oba puta sa linije za slobodna bacanja i odveo svoju ekipu na 4 poena prednosti i 4 sekunde do kraja. Nakon time outa gosti, tj opet Trajković je uspeo da ubaci za 3 poena, ali samo za konačni rezultat 84:83 za našu ekipu. Veoma teška pobeda, ali i veoma vredna u borbi za ulazak u viši rang. U ekipi Čačka 94 najviše su se istakli Pilčević, koji je flertovao sa tripl dabl učinkom 26 poena 8 skokova i 7 asistencija, Pantić sa 19 poena i 9 skokova, Majstorović sa 16 poena, Tresač 11 i Paunović sa 12 poena i 7 asistencija. U ekipi Borca bolji od ostalih bili su Sinovec sa 21, Simeunovic sa 17 i Branković sa 12 poena.

Čestitke ekipi Čačka 94 u nadi da će nakon 4 kola što su ostala postati naš KLS ligaš. U sledećem kolu su opet domaćini ekipi Hercegovca iz Gajdobre koju se savladali u prvom delu u gostima 77:90.