ČETIRI medalje za užičke karatiste

Užice – Na održanom Prvenstvo Srbije za kadete, juniore i mlađe seniore i Kupu Srbije za poletarce, pionire i nade proteklog vikenda u Čačku takmičari Karate kluba „Užica“ osvojili su četiri medalje.

Na Prvenstvu Srbije kod mlađih seniorki, u borbama, do 61 kg Nataša Vlahović, posle dve izuzetne pobede, poražena je u polufinalu od takmičarke iz „Studentskog grada“ zauzevši treće mesto.

U kategoriji kadetkinja do 54 kg Jana Radović je briljirala. Posle tri pobede, od kojih dve nad reprezentativkama, u finalu je poražena minimalnim rezultatom i našla se na drgom mestu.

Drugog dana takmičenja, na Kupu Srbije, osvojene su dve bronzane medalje u katama. Luka Bakić (2006) plavi pojas i Jana Ilić (2005) plavi pojas. Lidija Trmčić, osvajač mnogobrojnih zlatnih medalja, poražena je u trećem kolu od prvoplasirane takmičarke. Kata tim u sastavu Petra Gajić, Marija Bajić i Jana Ilić zauzeo je peto mesto, dok je u pojedinačnom nastupu Petra Gajić osvojila isti plasman.

„U borbama su nastupili Andreja Kovčić, Aleksandra Rogić i Uroš Arsenijević koji nisu uspeli da osvoje medalje.
Na Prvenstvu Srbije su naše dve takmičarke dominirale. Pokazale su kako se pobeđuju favoriti. Na Kupu Srbije nismo imali sportske sreće, a ne bih se složio sa nekim, po meni čudnim,  sudijskim odlukama“, rekao je trener Miloš Ršumović.