Članovi KK „Užice“ pokazali borbeni duh

U subotu 11. maja u Beočinu održan je Kup Srbije za kadete, juniore i seniore u karateu. Karate klub „ Užice“ nastupio je sa tri takmičara i osvojio jednu medalju.

Lidija Trmčić koja je u prethodnim godina među najboljim takmičarkama u katama u Srbiji, na ovom takmičenju je nastupila u borbama u konkurenciji kadetkinja do 54 kg. U izuzetno jakoj konkurenciji sa 25 takmičarki u kategoriji, posle tri sjajne pobede zaustavljena je finalu od takmičarke iz KK “Gepard“ iz Mladenovca i zauzela drugo mesto. Pobedila je dve takmičarke iz Kule, dok je u polufinalu savladala karatiskinju KK “Mladenovac“.

Pavle Ristović u konkerenciji kadeta do 63 kg posle jedne pobede, poražen u četvrfinalu, dok je Vasilije Gudović kadet do 70 kg poražen takođe u četvrtfinalu.

„Sjajan nastup Lidije, koja je svima pokazala da je kompletan karatista. Malo je takmičara koji su uspešni u izvođenju kata i borbama“, rekao je trener Miloš Ršumović.