EKIPA TRČ OSVOJILA TREĆE MESTO NA ŽABLJAKU

Održan drugi po redu – Durrador OCR 2022

Ekipa iza Čačka TRČ ( Trail Runners of Čačak) zauzela ekipno treće mesto
Trka sa preprekama pod nazivom „Durrador OCR“ održana je u subotu, 30.aprila 2022. godine na Žabljaku u organizaciji Edukativnog cdntra Fokus u saradnji sa Nacionalnim Parkom Durmitor.
Predviđena je ukupna dužina trke od 15.5km, a duž staze takmičari su prelazili 25 veoma zahtevnih prepreka.
Start trke bio je na gradskom stadionu u Žabljaku, nakon čega je usledio uspon do naselja Pitomine, pa dalje šumskom stazom pored Barnog jezera, odakle se makadamom nastavilo prema Zminjem jezeru koje oduzima dah. Staza nastavlja zahtevnim potokom ka Crnom jezeru i dalje ka stadionu.
Na trci održanoj u subotu, 30.04.2022. učestvovalo je 119 takmičara iz Crne Gore, Srbije, Makedonije, Rumunije, Mađarske, Nemačke.
Čačanski amaterski Trail klub „TRČ“ je osvojio treće mesto. Ekipa ovoga puta bila je u sastavu: Vlade, Boris, Nikola, Natalija i Dragan