Kadeti Borca opravdali ulogu favorita, ubedljivi protiv Marinosa

Čačak – U prvom četvrtfinalnom duelu finalnog turnira Triglav kadetske lige Srbije sastali su se Borac, inače domaćin takmičenja, i Marinos iz Niša. U skladu sa očekivanjima, tim Miloša Pejanovića je opravdao ulogu apsolutnog favorita, jer je ubedljivo savladao goste iz grada na Nišavi rezultatom 74:46 (20:12; 11:12; 28:8; 15:14).

U skladu sa očekivanjima, Borac je prilično dobro odigrao prvu četvrtinu. Igrao je na način na koji se to od njega i očekuje, pa mu nije trebalo mnogo da stekne solidnu zalihu koševa na svom kontu. Štaviše, u drugom delu kvartala je poveo dvocifrenom razlikom, a najviše što je imao bilo je +12 (20:8). U tom ritmu je i okončan prvi desetominutni period. Jedino što je Marinos uradio na samom kraju prvog dela igre bilo je da smanji deficit na pristojnih osam poena (20:12).

Košem Mikavice započeo je drugi deo utakmice. Tim poenima Borac je ponovo imao prednost od dve cifre. Međutim, Marinos je svu snagu ulagao u želji da onemogući domaćina da dodatno odlepi. Uspeli su gosti da vežu četiri koša, pa su prišli Čačnima na svega šest poena zaostatka (22:16). Da stvar bude gora po domaćina, ušao je u šutersku sušu, tako da je napad loše funkcionisao. A Nišlije su to koristile, pa su sve vreme disali Borcu za vratom. Crni niz čačanske ekipe prekinuo je Andrić pogotkom za dva. Ali Marinos se nije dao poremetiti, već je posle koša Prokića prišao na svega pet poena manje (27:22). To je bio alarm za trenera Pejanovića, koji je pozvao tajm aut. Prvi je reagovao Veljović, koji je poentirao nakon dobrog prodora. Sledio ga je Janković, pa je Borac otišao na veliki odmor sa sedam poena viška (31:24). Imajući u vidu kako se odvijalo prvo poluvreme, to nije bilo bez značaja.

Nakon što su se ekipe vratile iz svlačionica, Borac je krenuo munjevito, vezao je 10 poena, pa je po prvi put na meču imao +17 (41:24). Tek nakon tri minuta igre Marinos je poentirao preko Radivojevića. Vladao je utisak da je Borac rešio da u potpunosti preuzme kontrolu susreta i na vreme reši pitanje ko će u polufinale. Nakon što je Vasilijević spustio loptu na dno mrežice, Borac je otišao na maksimalnih +27 (59:32). Borac je sve konce igre držao u svojim rukama, tako da su postojale male šanse da se nešto u nastavku promeni.

Baš kao treću, i četvrtu deonicu je Borac otvorio na pravi način. Vezao je devet poena, pa je došao do maksimalnih +37 (69:32). Bilo je očito da će domaćin iz meča izaći kao pobednik. Igrači Marinosa nisu imali nikakve šanse protiv raspoloženih i raspucanih Čačana, koji su meč sigurno priveli kraju. Na taj način Borac je odlično započeo borbu za titulu. Štaviše, velika razlika dala je priliku Pejanoviću da svim igračima ukaže šansu, kako bi osetili žar borbe. Takođe, tako su odmoreni nosioci igre, jer će biti preko potrebni u polufinalu, koje je na programu sutra u 12:30.

Trener Borca Miloš Pejanović naglašava da je treća četvrtina bila ključni deo utakmice.

,,Čestitam ekipi Marinosa na fer i korektnoj igri. Što se nas tiče, ušli smo malo smušeno u utakmicu, jer nas je usporilo breme favorita, pa nismo igrali onako kako smo se dogovorili. Ali za pet minuta u trećoj četvrtini smo napravili razliku, pa smo čak i odmorili najbitnije igrače u nastavku. Sad čekao ko će nam biti protivnik u polufinalu, Dinamik ili Radnički. Idemo korak po korak, ko god da prođe dalje odlučivaće nijanse, jer su ekipe vrlo slične”, izjavio je Pejanović.

Kapiten Čačana Đorđe Ćurčić istakao je segmente igre koji su u trećem delu duela bili ključni za pobedu.

,,Želim da čestitam protivniku na fer i korektnoj igri. Meč smo otvorili loše, nije nas služila koncentracija. Ali uspeli smo da se popravimo u trećoj četvrtini. Pritegli smo odbranu, presekli neke lopte, realizovali kontra napade, pogodili otvorene šuteve. Nadam se da ćemo sutra biti u još boljem izdanju”, rekao je Ćurčić.

Borac: Ćurčić 15, Mikavica 5, Radojičić 10, Vasilijević 4, Veljović 4, Stamenić, Andrić 15, Ćurčić 7, Trifunović, Popović 6, Stojanović, Janković 8.

Marinos: Đorđević 11, Gajić, Tasić 4, Trajković 6, Radivojević 4, Radošević, Prokić 4, Ilić, Andrić 8, Stanković, Milković 9.