Karate klub „Užice“ nastavlja žetvu medalja

KK „Užice“ na Kupu Uže Srbije u Čačku

Užice – Na održanom Kupu uže Srbije u Čačku za kadete, juniore, mlađe seniore i seniore u karateu, nastupili su takmičari iz 48 klubova.

Svoj nastup imao je i Karate klub „Užice“ koji je sa svoje tri takmičarke osvojio dve zlatne i jednu bronzanu medalju.

U borbama konkurencija seniorki do 61 kg Nataša Vlahović je posle tri izuzetne pobede osvojila zlatnu medalju, dok je u konkurenciji mlađih seniorki do 61 kg posle dve pobede poražena u polufinalu osvojivši treće mesto.

Sjajna je bila i Jana Radović u konkurenciji kadetkinja do 54 kg, koja je posle tri pobede osvojila zlatnu medalju.

U katama, kod kadetkinja Iva Pavlović je posle dve pobede poražena u četvrtfinalu , zauzela šesto mesto i plasirala se na završni turnir Kupa Srbije.

Prethodni vikend , takođe u Čačku održan je „Zlatni pojas Čačka“ za pionire i nade, gde su takmičari KK „Užice“ osvojili dva srebra i dve bronze.

U katama kod nada 2005 god. plavi pojas treća mesta su zauzele Petra Gajić i Jana Ilić, dok su u borbama srebrne medalje osvojile Aleksandra Rogić 2006 do 36 kg i Andreja Kovčić 2004 do 54 kg.

„Zadovoljan sam uspehom i rezultatima svojih takmičara na dosadašnjim nastupima. Narednog vikenda nas očekuje Prvenstvo Srbije za poletarce, pionire i nade koje se održava u Mladenovcu. Očekujem da će uslediti nastavatak serije dobrih rezultata- rekao je trener Miloš Ršumović.