Proleter slomio borbene Želovce u poslednjoj četvrtini

Čačak – U okviru 14. kola 2.MLS u hali kraj Morave ekipa Železničara je doživel poraz od košarkaša Proletera iz Zrenjanina rezultatom 67:72 (19:21, 23:23, 16:14, 9:14).

Utakmica je od početka bila neizvesna i rezultatski izjednačena, a na poluvreme se otišlo sa rezultatom 42:44. Treću deonicu dobili su domaćini koji su i na početku poslednje deonice odigrali dobro i napravili malu seriju od 4:0, nakon čega je trener Proletera reagovao tajm-autom.

U nastavku meča košarkaši Železničara su imali izgledne šanse do povećaju prednost, ali to nisu iskoristili, pa je goste bolja igra u poslednjoj četvrtini odvela do pobede.Kod Železničara najefikasniji su bili Raković i Kovačević sa po 13 poena, a dvocifren učinak još su imali Babović sa 11 i Šušić sa 10 poena. Beader je bio najbolji kod gostiju sa 19 poena, a pratio ga je Otović sa 15.

U sledećem kolu koje opet igraju na domaćem terenu, košarkaši Železničara će odmeriti snagu ekipom Pirota u subotu 25. januara u 19 časova u hali KK „Borac“.