Stvaralaštvo Borisa Kapetanovića u oku profesora

Čačak – Prof. Milan Gromović, autor i organizator književne večeri „Boris Kapetanović u oku profesora“ poslao je Školskoj upravi Čačak sledeće saopštenje, koje sajt ove ustanove prenosi u celosti:

pressboki

U petak, 4. novembra. 2016. godine, u Maloj sali Doma kulture u Čačku održana je promocija celokupnog poetskog i proznog opusa Borisa Kapetanovića. Književno veče sa pesnikom iz Čačka predstavlja drugu od planiranih pet književnih promocija, u organizaciji Literarne radionice „Armirani slogovi“, koju vodi profesor srpskog jezika i književnosti Milan Gromović.

O Kapetanovićevom stvaralaštvu govorili su gosti: Branimir Bađa, pesnik i jedan od osnivača Kluba pesnika i Danijela Kovačević Mikić, prosvetni savetnik.

Književni program Literarne radionice „Armirani slogovi“ uvršten je u plan i program umetničkog projekta Školske uprave u Čačku – „Zavičajni pisci u oku profesora 3“, u kojem učestvuju prosvetni radnici iz Moravičkog okruga. Cilj ovog serijala književnih događaja jeste afirmacija i priznanje pisaca iz našeg bližeg okruženja, koji zbog obaveznog i ustaljenog „podrazumevanja“ često ostaju zapostavljeni ili skrajnuti u oku kulturne i intelektualne javnosti.

Boris Kapetanović rođen je 30. aprila 1958. godine u Srbici (Kosovo i Metohija). Detinjstvo je proveo u Banatu, a ravnica je ostavila neizbrisiv trag u njegovoj poetici. Osnovnu i srednju školu završio je u Čačku. Diplomirao je na Pravnom fakultetu u Kragujevcu. Radi kao pravnik u AD „Železnice Srbije“.

Prve stihove zapisao je u srednjoškolskim danima. Piše poeziju, prozu i pozorišne tekstove. Objavio je tri pesničke knjige: Dixi (Misli i slike), Ispod pozlate i Homer za računarom; romane: Celovečernji roman i Škola boemije i knjigu kratkih, „veoma kratkih“ i „ultrakratkih“ priča Moša!.

Prema njegovim tekstovima igrane su dve pozorišne predstave u Dramskom studiju Doma kulture u Čačku. Osnivač je poetsko-muzičkog i satiričnog „Kabarea skRouz“.

PressLider

Ostavite odgovor

Komentari objavljeni na portalu PressLider nisu stav vlasnika, niti redakcije portala. Molimo Vas da prilikom komentarisanja tekstova ne koristite govor mržnje, pretnje, psovke, kao ni uvrede na verskoj, nacionalnoj, rasnoj ili polnoj osnovi. Zabranjeno je postavljanje reklamnih linkova, kao i pornografskog i politički ekstremnog sadržaja. Redakcija PressLider zadržava pravo da ne objavi komentare neprimerenog sadržaja, kao i one koji sadrže osvrt na nečiji privatan život i ličnost.

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *