Užički karatisti zablistali u PUNOM SJAJU: Lidija Trmčić potvrdila epitet jedne od NAJBOLJIH

Čačak – Protekolg vikenda, subota 13. oktobar, u Čačku je održano Prvenstvo regiona Uže Srbije za kadete, juniore i mlađe seniore u katama i borbama. Takmičari Karate kluba „Užice“ nastupili su sa 4 takmičara u pet disciplina i osvojili dve zlatne medalje.

U katama pojedinačno kod kadetkinja, najbolja je bila Lidija Trmčić, koja je sa 4 ubedljive pobede osvojila zlatnu medalju i potvrdila da je jedna od najboljih takmičarki u svom uzrastu u državi.

U borbama pojedinačno Lidija Trmčić je u kategoriji do 47 kg osvojila i drugu zlatnu medalju, pobedivši tri meča sa ubedljivim rezultatom.

Lidija Trmčić

U kategoriji kadetkinja preko 54 kg Jana Radović je poražena od finaliste, pa je u meču za treće mesto, takođe izgubila. Vasilije Gudović kod kadeta i Nemanja Mićić kod juniora zabeležili su po jednu pobedu i poraz i nisu se domogli medalje.

„Sjajan nastup Lidije. Retko se dešava da takmičar nastupa i u katama i u borbama, a ona je pobedila u obe discipline“, rekao je trener Miloš Ršumović.

U nedelju, 14. oktobar, takođe u Čačku održan je Kup Uže Srbije za poletarce, pionire i nade na kome je nastupilo oko 600 takmičara. Karate klub „Užice“ nastupio je sa 8 takmičara i osvojio 5 medalja.

U borbama ekipno, prošlogodišnji prvaci Srbije, u sastavu Pavle Ristović, Kristian i Demian Delić i Uroš Arsenijević zauzeli su treće mesto. U borbama pojedinačno u kategoriji nada preko 55 kg, zlatnu medalju osvojio je Pavle Ristović, koji sa tri sjajne pobede pokazao da se od njega tek očekuju dobri rezultati.

Jana Ilić u kategoriji nada do 49 kg osvojila je srebrnu medalju, Jovana Ćurčić kod pionirki preko 40 kg zauzela treće mesto, dok je Luka Bakić do 37 kg takođe osvojio bronzanu medalju.

U katama pojedinačnno kod pionira treće mesto zauzeo je Vasile Bogdanović.