Važna pobeda Borca u Čačku nad FMP-om

Čačak – Nakon dva uzastopna poraza košarkaši Borca su danas u zaostaloj utakmici 18. kola ABA lige u hali kraj Morave ostvarili važnu pobedu nad FMP-om rezultatom 83:76 (29:10, 15:20, 18:23, 21:23).

U odličnom startu Borac je postigao 13 poena, dok sa druge strane nije bilo pogodaka. U nastavku prve četvrtine Čačani su kontroslisali stečenu prednost i bili, čak, na plus 19. Izabranici Marka Marinovića su na poluvreme otišli sa prednošću od 14 poena, 44:30.

U drugom poluvremenu viđena je borbenost oba tima, ali je Borac uspeo da održi konstantnu prednost i u uzbudljivoj završnici trojkom Čarapića susret privede kraju u svoju korist i, samim tim, dođe do veoma važnih bodova u borbi za opstanak u elitnom rangu takmičenja.

Najefikasniji u redovima Borca bili su Sanadze sa 19, Nerandžić sa 18, Jones sa 12 i Miletić sa 10 poena.