Velika borba, produžeci, poen razlike odveo Železničar u poraz

Čačak – U okviru 8. kola 2.MLS Železničar je gostovao u Nišu ekipi Fair-Play. Prvu četvrtinu, bez mnogo prekida u igri gde su obe ekipe pogađale šuteve, dobila je ekipa iz Niša minimalnom prednošću, 22:21.

U drugom delu prvog poluvremena Nišlije su bile efikasnije pa su na poluvreme otišli sa prednošću od 9 poena, 23:15. Železničar se celo drugo poluvreme borio da sustigne zaostatak, što se i desilo u četvrtoj četvrtini kada su Čačani uspeli da pređu u vođstvo, 24:34.

Na 13 sekundi pred kraj meča Železničar je imao 3 poena prednosti, ali šut od tri poena Dodića odveo je susret u produžetak. U nastavku igre Žele je pokazao borbenost,  ali je domaćin uspeo da dođe do minimalne pobede rezultatom 90:89 (22:21, 23:15, 14:13, 24:34, 7:6).

U Železničaru najviše se istakao kapiten Panić sa 20 poena.

U sledećem kolu ekipa iz Cacka docekuje BKK Radnicki u hali Borca u subotu od 20:30 časova.