Zlatiborci na „vikendu“ u Ljubiću, domaćinu „jedinica“ iz geografije i…

Čačak – Samo jedan bod za 270. minuta provedenih na stadionu u Ljubiću od starta prvenstva, previše je skroman učinak fudbalera Poleta pred svojim navijačima. Jošanica je odnela bod (0:0), Jedinstvo Putevi ceo plen (0:1), a danas, lakše nego što su verovatno i sami očekivali fudbaleri Zaltibora osvojili su tri boda, savladali bledog domaćina u petom kolu Srpske lige „Zapad“ rezultatom 3:1.

Početak utakmice nagovestio je ubedljivije izdanje gostiju, koji nijednog trenutka nisu igrali na „nulu“. U sedmom minutu neoprezna odbrana Poleta, čini prvu kardinalnu grešku koju vešto koristi Božović i udarcem glavom pogađa nebranjeni deo mreže. Samo četvrt časa solidne igre bilo je nedovoljno izabranicima Miodraga Starčevića da se nadaju najpre izjednačenju, a potom možda i preokretu. Vladimir Strizović nije realizovao šanse u 14, potom i 19. minutu, a kazna je usledila u 21, kada novi kiks poslednje linije Poleta koristi Đakovac i posle kratkog dodavanja iz indirekta sa ivice peterca loptu šalje pod prečku – 0:2.

U drugom poluvremenu nije se promenila slika na terenu. Čajetinci su i dalje bili znatno bolji i tačku na zasluženu pobedu stavili već u 55. minutu kada je precizan bio Arsić – 0:3.
Strelac jedinog pogotka za Polet, baš za nikakvu utehu, bio je Vukašin Drakulić u 89. minutu.

PressLider

Ostavite odgovor

Komentari objavljeni na portalu PressLider nisu stav vlasnika, niti redakcije portala. Molimo Vas da prilikom komentarisanja tekstova ne koristite govor mržnje, pretnje, psovke, kao ni uvrede na verskoj, nacionalnoj, rasnoj ili polnoj osnovi. Zabranjeno je postavljanje reklamnih linkova, kao i pornografskog i politički ekstremnog sadržaja. Redakcija PressLider zadržava pravo da ne objavi komentare neprimerenog sadržaja, kao i one koji sadrže osvrt na nečiji privatan život i ličnost.