ZLATO i SREBRO za IVANU ILIĆ na Balkanijadi

Čačak – Reprezentacija Srbije za juniore/ke juče osvojila ukupno devet medalja na Prvenstvu Balkana U18. Balkanijada je održana u Istanbulu, a mi smo imali ukupno 33 predstavnika. Naša zemlja osvojila je dve zlatne medalje, četiri srebrne i tri bronzane, od kojih su DVE pripale čačanskoj atletičarki Ivani Ilić.

Atletičarka „ČAAK“ – a Ivana Ilić je u potpunosti opravdala svoj debitantski nastup i zabeležila sjajan rezultat u trkama na 100 metara i štafeti 4 x 100 metara uz osvajanje srebrne i zlatne medalje.

Ivanu Ilić je već u kvalifikacijama na 100 metara postigla rezultat 12,48 i zauzela 2. mesto, što joj je omogućilo nastup u finalnoj trci.
Posle dobrog starta Ivana je praktično do poslednjeg metra vodila borbu za prvo mesto sa sprinterkom iz Jermenije i tek u poslednjem metru izgubila od 2 godine starije konkurentkinje za 0,19 sekundi.
1. Gayane Chiloyan (Jermenija)
2. Ivana Ilić (Srbija)
3. Vanesa Balaci (Rumunija)

Posle finalne trke novi nastup Ivane Ilić bio je u štafeti 4 x 100 metara. Trčala je 4. izmenu i dobrim nastupom još više povećala prednost, koju su njene drugarice već obezbedile.

Trener Dragan Dukanac i Ivana Ilić

„Izuzetno sam zadovoljan nastupom Ivane Ilić, za sada teče sve po planu i ovaj put potvrdila da je reč o neverovatno talentovanoj devojci.  Nadam se da ću svojim znanjem i zalaganjem uspeti da ispratim njen put ka uspehu, uprkos mnogim nedaćama i saplitanjima koje zajedno doživljavamo i da neće postati jedna od mnogih koji su u mlađim kategorijama pravili dobre rezultate, a onda jednostavno „nestali“. Moram da naglasim da nam još uvek rezultati nisu bitni po svaku cenu. Osvajanjem zlatne i srebrne medalje Ivana je praktično bila najuspešnija srpska atletičarka na prvenstvu“, rekao je trener Dragan Dukanac.

Ostavite odgovor

Komentari objavljeni na portalu PressLider nisu stav vlasnika, niti redakcije portala. Molimo Vas da prilikom komentarisanja tekstova ne koristite govor mržnje, pretnje, psovke, kao ni uvrede na verskoj, nacionalnoj, rasnoj ili polnoj osnovi. Zabranjeno je postavljanje reklamnih linkova, kao i pornografskog i politički ekstremnog sadržaja. Redakcija PressLider zadržava pravo da ne objavi komentare neprimerenog sadržaja, kao i one koji sadrže osvrt na nečiji privatan život i ličnost.