Istorijska pobeda Miokovaca, miroljubiv komšijski derbi u Mrčajevcima

Čačak – U drugom kolu zone „Morava“ fudbaleri Miokovaca zabeležili su prvu pobedu u zonskom rangu takmičenja.

Ilustracija, foto: mondo.rs

Kao domaćini na stadionu Poleta u Ljubiću savladali su Arsenal iz Kragujevca rezultatom 2:1. Strelci u istorijskom trijumfu bili su Kričkić u 10. i Bjelić u 77. minutu. Jedini pogodak za goste postigao je Baroš u 44. minutu.

U Mrčajevcima je odigran derbi drugog kola. Orlovac i Sloboda iz Čačka okončali su duel bez pobednika, 2:2. Gosti iz Velike kolonije do prednosti su stigli golom Stojića u 13 minutu. Na odmor se ipak otišlo bez pobednika,1:1, mrežu Sretenovića zatresao je Sedlarević u 40. minutu.

U nastavku meča izgledalo je da će Mrčajevčani posle pogotka Radovančevića (78) slaviti pobedu, ali je samo nekoliko minuta kasnije, (83) Marković savladao nesigurnog čuvara mreže domaćih Nikolića i postavio konačnih, 2:2.

Izvor: PressLider