REKORDAN broj učesnika na turniru „Užički pobednik 2017“

Užice – U organizaciji Karate kluba „Užice“ i Karate saveza Uže Srbije u nedelju 27. novembra, godine u Hali sportova „Veliki park“ u Užicu, odžan je deseti po redu karate turnir „Užički pobednik 2017“ na kome je učestvovalo 305 takmičara iz 33 kluba iz Republike Srpske i Srbije.

Takmičenje, koje je proteklo u fer i korektnom nadmetanju, otvorio je član upravnog odbora Dušan Knežević.

U generalnom plasmanu najuspešniji je bio KK „Užice“ sa osvojenih 19 zlatnih medalja. Drugo mesto pripalo je KK „Drina Višegrad“ iz Višegrada-12 zlatnih, treće mesto zauzela je ekipa „Omladinca“ iz Bajine Bašte sa 9 zlatnih , dok je četvrto mesto zauzela ekipa „Gučevo“ iz Banje Koviljače sa 8 zlatnih medalja.

Pehar za najboljeg seniora pripao je Jovanu Njegiću iz „Omladinca“ (Bajina Bašta), koji je posle tri pobede osvojio zlatnu medalju kod seniora apsolutna kategorija. Drugo mesto zauzeo je Mihailo Josipović KK“Borac“ (Čačak), dok su treća mesta zauzeli Stefan Joksić (KK“Borac“) i Uroš Vojinović (KK“Knjaz“ iz Aranđelovca).

Kod seniorki apsolutna kategorija, zlatnu medalju osvojila je Slavka Petrović KK“Loznica“, drugo mesto zauzela je Dajana Moćević KK „Omladinac“, dok su treća mesta pripala Nataši Vlahović KK“Užice“ i Ivani Jašić KK “Gučevo“ Banja Koviljača.

U katama kod seniora najbolji je bio Mirko Pantelić KK“Student“ iz Užica.

Najbolja takmičarka u katama, sa osvojene tri zlatne medalje je Lidija Trmčić KK“Užice“, dok je kod dečaka najupešniji bio njen klupski drug Luka Bakić , takođe sa tri zlatne medalje.

Najuspešniji takmičari iz kluba domaćina, proglašeni od strane organizatora, su Jana Radović koja je osvojila zlatnu medalju u borbama i Kristian Delić sa tri zlatne medalje.

Od takmičara KK“Užice“ u katama zlatne medalje osvojili su Petra Gajić, Aleksandra Rogić, Ognjen Pjević i Vasilije Bogdanović. U borbama prva mesta osvojili su Aleksandra Rogić, Andreja Kovčić, Boris Pejković, Pavle Ristović i Nemanja Mićić.

„Veoma sam zadovoljan kako je protekao turnir. Ove godine je rekordan broj klubova nastupio na turniru. Zahvalio bi se Skupštini opštine Užice, kao i brojnim sponzorima koji su pomogli da se ova tradicionalna manifestacija uspešno organizuje“, rekao je predsednik Karate kluba „Užice“, Živan Ršumović