Uroš Đurđević torpedovao Slovence

Gornji Milanovac – Mlada reprezentacija Srbije, pobedom nad Slovenijom, rezultatom 3:1 izborila je mesto u baražu za prvenstvo Evrope.

Detalj sa utakmice, foto: PressLider

Na stadionu Metalca u Gornjem Milanovcu „Orlovi“ su uspeli da se revanširaju protivniku za jedini poraz u grupnoj fazi takmičenja. Slovenci, bez rezultatskog pritiska pokušali su da otvorenom igrom pariraju našoj selekciji, ali su u većem delu utakmice bili u podređenom položaju, opredeljeni , pre svega na odbranu svog gola. Zapretili su tek polovinom drugog poluvremena, čak u dva navrata bili u prilici da stignu do izjednačenja, ali nisu bili precizni u završnici.

Meč je obeležio naš najbolji strelac u kvalifikacijama Uroš Đurđević. Najpre je u sedmom minutu odlično asistirao Andrija Živković, a Đurđević između dva protivnička igrača šutirao precizno za vođstvo 1:0. Samo sedam minuta kasnije, isti igrač mogao je i drugi put da pogodi mrežu Slovenaca, ali je šutirao visoko iznad prečke. U 19. minutu gosti koriste prvu šansu na utakmici i stižu do izjednačenja. Strelac je bio Mitja Lotrič.

Đurđević precizan sa bele tačke, Foto: PressLider

Radost  na terenu, ali i klupi za rezervne igrače reprezentacije Slovenije nije dugo trajala. U 25. minutu u šesnaestercu gostiju nepropisno je zaustavljen Sergej Milinković-Savić. Dosuđena je najstroža kazna, a siguran realizator sa bele tačke bio je Đurđević.

Još jedan jedanaesterac dosuđen je za reprezentaciju Srbije u 85. minutu posle prekršaja nad Mijatom Gaćinovićem. Udarac Uroša Đurđevića sa bele tačke odbranio je slovenački golman, ali je odbijeni loptu za konačnih 3:1 u mrežu treći put poslao  Đurđević.

Mlada reprezentacija Srbije, foto: PressLider

Izvor: PressLider

Ostavite odgovor

Komentari objavljeni na portalu PressLider nisu stav vlasnika, niti redakcije portala. Molimo Vas da prilikom komentarisanja tekstova ne koristite govor mržnje, pretnje, psovke, kao ni uvrede na verskoj, nacionalnoj, rasnoj ili polnoj osnovi. Zabranjeno je postavljanje reklamnih linkova, kao i pornografskog i politički ekstremnog sadržaja. Redakcija PressLider zadržava pravo da ne objavi komentare neprimerenog sadržaja, kao i one koji sadrže osvrt na nečiji privatan život i ličnost.