Košarkaši Železničara pretrpeli poraz

Pred oko 500 gledalaca u Hali Borca u Čačku odigrala se utakmica 5. kola 2.MLS.

Arhiva foto

Železničar je otvario utakmicu sa dva laka poena, ali su gosti odmah preveli trojkom i šutem za dva poena. Posle prvih 5 minuta domaćini su vodili sa 12:10, ali su gosti napravili seriju i otišlo se na pauzu posle prve četvrtine rezultatom 18:27. Ceo ostatak meča Sveti Đorđe je kontrolisao utakmicu, kada se Železničar na 2:30 min do kraja meča pogotcima sa penala kapitena Panića spustio na 9 razlike, ali su u narednom napadu omašene 2 trojke i utakmica je završena rezultatom 74:87 (18:27, 21:28, 17:13, 18:19).

Najefikasniji kod domaćina je bio kapiten Panić sa 21 poenom i indexom 24, dok je to kod gostiju bio Tomić sa 32 poena.

U narednom kolu Železničar gostuje u Leskovcu ekipi  Zdravlje.