Važni bodovi za Železničar: Trijumf nad Konstantinom pred domaćom publikom

U 7. kolu 2. MLS košarkaši Železničara su pred svojom publikom savladali Konstantin iz Niša rezultatom 90:80 (26:14, 29:20, 15:24, 20:22).

Pred nekoliko stotina gledalaca u hali Borca Čačani su došli do prve pobede na domaćem terenu i jako važnih bodova za nastavak prvenstva.

Od starta domaćini su jako i odgovorno u oba smera igre i držali rezultatom i igru u svojim rukama, pa su na poluvreme otisli ubedljivim rezultatom 55:34. Na početku drugog dela utakmice došlo je do pada u igri Železničara, ali brzo su se podigli u poslednjoj četvrtini i uspeli da privedeu utakmicu kraju u svoju korist.

Jako važne poene domaćoj ekipi doneo je Petrović, u trenutku kada su gosti bili u naletu da smanje prednost, šutem za 3 poena na 3 minuta do kraja utakmice, te su se košarkasi Železničara vratili na 9 poena razlike i mirno priveli utakmicu kraju.

Kod ekipe domaćina najefikasniji su bili iskusni Raković i Panić sa 23 i 18 poena, a u ekipi Konstantina istakao se Nedeljković koji je odigrao svih 40 minuta postigavši 21 poen.

Železničar u sledecem kolu putuje ekipi KK Fair-play iz Niša gde će pokušati da nastavi sa dobrim igrama i ostvari novu pobedu.

PressLider / Marina Trmčić

Ostavite odgovor

Komentari objavljeni na portalu PressLider nisu stav vlasnika, niti redakcije portala. Molimo Vas da prilikom komentarisanja tekstova ne koristite govor mržnje, pretnje, psovke, kao ni uvrede na verskoj, nacionalnoj, rasnoj ili polnoj osnovi. Zabranjeno je postavljanje reklamnih linkova, kao i pornografskog i politički ekstremnog sadržaja. Redakcija PressLider zadržava pravo da ne objavi komentare neprimerenog sadržaja, kao i one koji sadrže osvrt na nečiji privatan život i ličnost.