Zlatibor spreman za turiste tokom predstojećih praznika
Zlatibor, najposećenija planina Srbije, i ove godine za uskršnje i prvomajske praznike očekuje veliki broj gostiju, koji će toplo i sunčano vreme iskoristiti za odmor na „zlatnoj“ planini.
Hoteli, agencije, restorani, zabavni parkovi i brojne atrakcije spremno dočekuju sve goste koji planiraju da svoj prolećni odmor provedu na čistom vazduhu, u netaknutoj prirodi i uz mnoštvo sadržaja.
Svi lokaliteti u okolini Zlatibora otvoreni su za posete. Radno vreme Stopića pećine je svim danima od 09:30 do 18:00 časova, muzej „Staro selo“ Sirogojno otvoren je za posete od 09:00 do 19:00 časova, a gosti svim danima mogu posetiti i gostiljski vodopad.
Planinski centar Tornik biće otvoren od 27. aprila do 05. maja, od 09:00 do 16:00 časova, a svim posetiocima biće na raspolaganju žičara za panoramsku vožnju i bob na šinama.
Svi ljubitelji avanture i adrenalina imaće priliku da svoje sposobnosti oprobaju u Avantura parku, da uživaju u vožnji kvadovima, zip line-u u Ljubišu, a ljubiteljima aktivnog odmora na raspolaganju su obeležene pešačke i biciklističke staze, škole jahanja i iznajmljivanje kočija.
Dino park za praznike priprema Vaskršnji karneval i Prvomajski maskembal na kojima će i najmlađi i nešto stariji posetioci užvati u zabavnom programu i prazničnoj atmosferi.
Na samo 40 km od Zlatibora, u Mokroj Gori su poznate atrakcije Šarganska osmica i Drvengrad Emira Kusturice koji su takođe otvoreni za praznike.
Hoteli na Zlatiboru pripremili su praznične pakete i popuste, agencije bogat program izleta, a kako vremenska prognoza najavljuje sunčano i toplo vreme, svim gostima Zlatibora zagarantovan je sjajan provod.
PressLider / TO Zlatibor